100 yıl

Kullanım Alanlarına Göre Etiketler


Kullanım Alanlarına Göre Etiketler

Etiket Çeşitleri

Su ve Nemden Etkilenen Etiketler 
- Kuşe Etiketler : Kağıt tabanlı etiketler olup su ve nemden etkilen etiket türleridir. Dış ortam ürünleri olmayan bu tür etiketler üzerine baskı ve kesim yapılarak kendinden yapışkanlı taşıyıcısından çıkarılarak ürünler üzerine yapıştırılabilir diğer etiket türlerine göre uygun fiyat da olan etiketleridir.
parlak görünüme sahip olan bu etiketler istenilen adetlerde üretimi gerçekleşebilmektedir.
- 1. Hamur Etiketler: kağıt tabanlı etiket gruplarında en uygun fiyatlı etiketleridir. Kendinden yapışkanlı olan bu tür etiketler lazer ve mükerekkep püskürmeli yazıcılardan üzerine yazı yazılabilir niteliktedir. 
su ve nemden etkilenmeyen etiket gruplarındandır. İstenilen kesim ve baskı ile ekonomik çözümdür.
Kraft Etiketler : Yapısı ve dokusunu kraft saman kağıdından alan etiketlerdir. Su ve nemden etkilenirler. Kendinden yapışkanlı olmasından dolayı kolay kullanımlıdır.
istenilen baskı ve kesim ile organik tutkunlarının ve çevreci bir etiketdir. Orjinal kraft etiketlerin taşıyıcıdan ayrıldıktan sonra yapışkan kısmı kraft renklidir.
Su ve Nemden Etkilenmeyen Etiketler
PP Etiket : Plastik tabanlı etiketleridir. Kendinden yapışkanlı ve su ve nemden etkilenmeyen etiketler. Yapışırken kolaylık tanır sök tak yapılabilen yapıştıktan sonra sıcak ve soğuk etkisi ile kemikleşme sürecine girerek kemikleşirler. 
istenilen adetlerde ve kesimde baskı yapılarak kullanılır. kullanım alanları soğuk hava ürünleri dış ortama mahruz kalacak ortamlardır. Mat etiket ve Parlak etiket olarak çeşitlendirilir. Uzun süreli kalıcı etiketlerdir.
- Isıya Dayanıklı Solid Etiketler
Isı nem sudan etkilenmeyen yapısı alüminyum karışımı kendinden yapışkanlı etiketleridir. Taşıyıcısından kaldırılarak kolay ve pratik kullanım sunar. Isıya mahruz alanlarda kullanımı yayındır. buhar kazanları vb.
Garanti Etiketi 
Yumurta kabuğundan yapılan bu tür etiketler kırılgan bir yapıdadır. Yapıştığı yerden sökülmek istenildiğinde parçalanarak ayrılır ve bir daha aynı yere yapışmaz. 
kullanım alanları : bilgisayar parçaları, elektronik cihazlar garanti kapsamında sökülüp sökülmediğini kontrol amaçlıdır. istenilen adetlerde baskı ve kesim uygulaması yapılır.
- Pvc Etiketler
PP etiketlere göre daha kalın olan bu malzeme üzerine baskı yapılarak ve kendinden yapışkan özelliği ile özel baskı ve kesim uygulamaları yapılır. Uzun süre kullanılabilir niteliktedir. Sağlamlığını plastikten alan bu tür etiketler kullanımı oldukça fazladır.
 Kullanım Alanlarına Göre Etiketler

Referanslarımız